Szeroka oferta książek i podręczników!

Zainteresowanie uczniów problemami współczesnego świata na lekcjach geografii za pomocą podręczników firmy Nowa Era

Zainteresowanie uczniów problemami współczesnego świata na lekcjach geografii za pomocą podręczników firmy Nowa Era

Geografia to przedmiot zazwyczaj lubiany przez młodych ludzi. Muszą oni zapoznawać się z dużą ilością informacji, ale są one na tyle ciekawe, że można je łatwo zapamiętać. Wydawnictwo Nowa Era przygotowało serię podręczników dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w tym książkę “Oblicza geografii 2 zakres podstawowy (nauka)“. Zawiera ona treści związane z geografią społeczno-ekonomiczną i powinna być stosowana przez uczniów, którzy nie przystępują do egzaminu maturalnego z geografii.

Szeroki zakres informacji

Podręcznik “Oblicza geografii 2 Zakres podstawowy” pozwala na zapoznanie uczniów z problemami trapiącymi współczesny świat. Autorzy książki, Tomasz Rachwał, Radosław Uliszak, Krzysztof Wiedermann i Paweł Kroh, starają się w przystępny sposób przedstawić przyczyny oraz skutki najbardziej istotnych zagadnień społecznych i ekonomicznych występujących na całym świecie. Najważniejsze kwestie są zebrane w specjalnych ramkach, dzięki którym można szybko powtarzać materiał potrzebny do udziału w kolejnych lekcjach.

Geografia w Polsce i na świecie

Ocena różnego typu procesów społecznych może być dokonana na podstawie informacji zebranych w naszym kraju, a także na tle innych państw europejskich. Książka zawiera istotne informacje o różnych regionach świata, które uzupełnione są dużymi ilustracjami, wykresami lub mapami wraz ze stosownym komentarzem autorskim. Każdy ważny dział zawiera ćwiczenia powtórzeniowe, dzięki którym uczniowie mogą samodzielnie weryfikować poziom swojej wiedzy.

Realia życia na różnych kontynentach

Podręcznik “Oblicza geografii 2 Zakres podstawowy” pozwala na doskonalenie umiejętności pracy z mapą. W treści przedstawione są dane statystyczne oraz tabele, które mogą być podstawą ciekawych dyskusji na zajęciach w szkole. Powinno być to uzupełnioną fachowym komentarzem nauczyciela tak, aby uczniowie mogli we właściwy sposób rozumieć zasady systemów ekonomicznych działających na świecie. Może być to też powiązane z osobistymi doświadczeniami młodych ludzi, którzy w okresie szkoły ponadpodstawowej są zazwyczaj żywo zainteresowani poziomem życia w różnych krajach oraz zjawiskami wpływającymi na codzienne funkcjonowanie.

Geografia to fascynująca dziedzina nauki, która może być podstawą kariery naukowej. Nowoczesny podręcznik “Oblicza geografii 2 Zakres podstawowy” pozwala zaciekawić uczniów problematyką współczesnego świata, a także przekonać wielu z nich do poszukiwania w przyszłości zatrudnienia związanego z naukami przyrodniczymi.